Pendik Batı mahallesi

Pendik denilince akla gelen en önemli mahallelerden biri Pendik Batı mahallesidir. Batı mahallesinde oturmak bir keyif, huzur, güven, alışkanlık, ayrıcalık konusudur. Zira burası Osmanlı döneminden gelen ayrıcalıklı dinlenme bölgesi olarak bilinirdi. Hali hazırda Osmanlı döneminden kalma Kızılay kampı yine dinlence amaçlı kullanılmaktadır.

Pendik Batı mahallesi Pendik’in ilk ve en eski mahallesidir. Sosyal çevrelerin buluştuğu, Merkezi Çarşının yarısını kaplayan bir bölgedir. Sahille içiçe olması, Feribot’un, Marina’nın, Demiryolu’nun, keyifli balıkçıların, ve İstanbul’un zamanında mesire yeri olması Pendik Batı mahallesini birkaç kat daha özel kılmaktadır.

En eski ilköğretim okulu yine Pendik Batı mahallesi sınırları içindedir. Bu bölgede site içinde daireler bulmanın imkanı yok desek doğru söylemiş oluruz. Eski binalar, müstakil apartmanlar yoğunluktadır. Ancak eski binalar yıkılarak yerlerine albenisi yüksek yeni binalarda yapılmaktadır.

Pendik Batı Mahallesinde daire fiyatları ara sokaklarda 300 – 350 bin civarında iken Pendik sahil ve buruna yaklaşıldığında 400 – 450 binden başlayan fiyatlar karşımıza çıkmaktadır. Bu bölgedeki doğru tercihler için yine doğru adresiniz PENDİST olacaktır. Güncel gayrimenkullerimiz için portfoy.pendist.com adresini ziyaret edebilir, talep bırakabilir, emlak ekleyebilir veya 444 2513′ten danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.